Prečo kandidujem

Prečo kandidujem?

Púchov je v mojom srdci. Je to mesto, v ktorom žijem, pracujem, vychovávam deti, športujem, chodím do kina i do divadla, na jarmoky i do kostola. Plánujem tu žiť a zostarnúť, a preto mi nie je jedno, ako toto mesto bude napredovať.

Skutočnosť, že som manželkou súčasného primátora, nie je žiadnym tajomstvom. Práve tým, že som mu bola oporou i podporou, spoznala som i úskalia a negatívne stránky komunálnej politiky. Napriek tomu, že to vôbec nie je ľahké, som presvedčená, že môžem mestu a aj jeho občanom ponúknuť nové možnosti. Áno, verím, že moje vzdelanie i skúsenosti môžu pomôcť mestu i jeho občanom v ďalšom rozvoji.

Som presvedčená, že ako žena môžem ponúknuť iný pohľad na riešenie problémov a skúsiť priniesť do komunálnej politiky viac stability a pokoja. Pretože stabilitu a zdravý rozvoj si naše mesto a my všetci  zaslúžime.

Po štyroch rokoch primátorovania môjho manžela mám triezvy pohľad na mesto i stav financií. Viem, že mesto odovzdá značne oddlžené a finančne dobre naštartované a zabezpečené. V druhom volebnom období plánoval aj on veľa pozitívnych zmien a noviniek, ktoré chcel Púchovčanom predstaviť a ponúknuť.

Ja som samozrejme značnú časť týchto plánovaných zmien a investícií prevzala do svojho volebného programu a chcem ďalej v tom nasadení a nadšení pokračovať. Budem sa snažiť vyvarovať chýb, najmä pri výbere spolupracovníkov a doplniť svoj program o svoje námety, ale i vaše podnety, ktoré ste mi priebežne posielali. Veľkou výhodou je, že ak mi dáte svoj hlas, môžem začať v pozitívnych zmenách hneď po voľbách.

Nebudem sľubovať vzdušné zámky a ani žiadne nesplniteľné veci, uvedomujem si, že primátor bez poslancov veľa zmien nevykoná. Jedno však viem sľúbiť: úprimnosť, empatiu, sociálne cítenie, odbornosť a zdravý rozum.

Katarína HENEKOVÁ
kandidátka na prvú primátorku mesta Púchov

Zdieľaj stránku