Amfiteáter Ilonka v Púchove – ďalšie nové dielo pre radosť všetkých

Amfiteáter Ilonka v Púchove – ďalšie nové dielo pre radosť všetkých

Revitalizácia amfiteátru v Púchove na Ilonke je ukončená. Objekt bol dlhodobo v nevyhovujúcom stave, a preto sme sa ho v minulom roku rozhodli zrekonštruovať. Slávnostné otvorenie Amfiteátra Ilonka sa uskutočnilo 19. augusta 2022, kde sme ho spoločne s autormi a realizátormi amfiteátra uviedli do užívania. O kultúrny program sa postarali DFS Púchovček s DĽH Lachovček, Folklórny súbor Váh Púchov a Ľudová hudba Váh Púchov, hudobným hosťom bola speváčka KRISTÍNA a počas celej akcie mohli deti i dospelí vyskúšať lanové prekážky pripravené Horolezeckým klubom Manín. Nechýbali ani predajné stánky s občerstvením.

Veľmi ma teší, že finančné prostriedky, ktoré boli pôvodne vyčlenené z mestského rozpočtu, budú vďaka úspešnosti zapojenia sa do projektu cezhraničnej spolupráce s mestom Uherské Hradiště refundované späť do rozpočtu, keďže mestu boli schválené schválené oprávnené výdavky v rozsahu  146 413,50 € na jeho realizáciu. Naším cieľom je, aby tento krásny priestor slúžil svojim občanom, a aby nielen folklórne slávnosti a koncerty, ale aj premietanie filmov pre verejnosť potešili oči a srdce každého návštevníka. A prvé premietanie sa aj úspešne uskutočnilo v nedeľu 28.8.2022. Skvelý český film , popcorn, kofola a “cigánska” … aj to bola súčasť tohto nedeľného večera v Púchove. Bolo nádherne sledovať ….”ako je tu krásne”, tak ako to zaznelo v premietanom filme „Na samotě u lesa“. Ďakujem za skvelú atmosféru. Verím, že sa podarí naplniť naše ciele a v budúcom roku spustíme pravidelné premietanie pre všetkých fanúšikov skvelých filmov v krásnom prostredí.

Predmetom projektu, ktorý je ďalšou súčasťou vznikajúceho Lesoparku v Púchove, bola revitalizácia Amfiteátru Ilonka v Púchove, známeho aj ako „Kocka“. Tento objekt bol dlhodobo v nevyhovujúcom stave, čo bol hlavný dôvod, prečo sa mesto rozhodlo zrevitalizovať ho. Celková obnova objektu amfiteátra bola navrhnutá zo strany ArchiCentrum,  Ing. arch. Vladimírom Gašpárkom, a to do kompaktného charakteru so sedlovou strechou a otvoreným priestorom javiska do hľadiska v prírode. Realizáciu pre Mesto Púchov vykonala stavebná firma Stanislav Zúbek z Považskej Bystrice.